ratujbartusia / Witamina A a Autyzm

Pomóż przez reklamę tej strony: Bannery

Jesteś:Gościem Bartusia:-)
Witamy Cię serdecznie!

 

PROTOKÓŁ WITAMINY A

 NOWA TERAPIA AUTYZMU OPRACOWANA PRZEZ DR MARY MEGSON

Tłumaczenie ze strony internetowej The Pfeiffer Treatment Center


1.WPROWADZENIE

Pfeiffer Treatment Center oferuje teraz protokół witaminy A pacjentom ze spektrum autyzmu. Ta terapia została zaproponowana po raz pierwszy w 1999 roku przez Dr Mary Megson z uniwersytetu Virginia i doprowadziła do licznych raportów o ogromnych postępach u pacjentów autystycznych. Ponad 500 pacjentów było leczonych tym protokołem bez żadnych problemów.

Ten protokół jest znacznie bezpieczniejszy niż infuzje sekretyny i wydaje się być równie skuteczny.
Obejmuje dwie fazy:  a) ładowanie witaminy A, po którym następuje b) podawanie leku Bethanecol.

Ta terapia jest szczególnie obiecująca dla pacjentów z jednym lub więcej z następujących symptomów: zła absorpcja, rozbieżne patrzenie, opóźnienie mowy, sucha skora, słabe umiejętności socjalne, ślepota nocna, miękkie stolce i suche oczy.

2. ŁADOWANIE WITAMINY A

Tran (Cod liver oil) jest preferowanym źródłem witaminy A - w oparciu o raporty Megson, Mc Ginnisa i innych, ze tran jest szczególnie skuteczny w pokonywaniu symptomów autyzmu. Witaminę A podaje się z witaminami C i E przez okres dwóch miesięcy. Stosowane dawki są całkiem skromne. Wielu pacjentów osiągnęło znaczne postępy w czasie tej fazy protokołu, jednak najbardziej uderzające korzyści zwykle pojawiają się po zastosowaniu Bethanecolu.

3. PODAWANIE BETHANECOLU

Lek Bethanecol (znany także jako Urecholine, Myocholine ) stosowany jest po zakończeniu fazy ładowania witaminy A. Ten lek jest antagonista muscarinic (muscarinic, antagonist), który stymuluje parasympatyczny system nerwowy i promuje wykorzystanie witaminy A w komórkach. Ten lek posiada bardzo dobrą historię bezpieczeństwa i stosowany jest u milionów dzieci.

Jako środek bezpieczeństwa, centrum wymaga, aby pierwsza dawkę Bethanecolu dać dziecku w obecności lekarza, który będzie obserwować dziecko przez godzinę. Po tej dawce pacjent będzie otrzymywać dawkę Bathenecolu 2 razy dziennie, najepierw o 8 rano i o 3 po południu.
Prosimy uczestniczące rodziny o uważne obserwowanie pacjenta w ciągu pierwszego tygodnia, aby stwierdzić czy efekty Bethanecolu "ścierają się". Ta informacja pomoże naszym lekarzom w określeniu czy należy zmienić dawkę.


Woody McGinnis M.D. (jeden z czołowych lekarzy DAN):

Bethanecol jest silnym stymulatorem trzustki. Ma pozytywny wpływ na wydzielanie kwasu żołądkowego. Moj pierwszy pacjent zażywający Bethanecol miał następnego dnia pierwszy w życiu dobrze sformowany stolec.
Zaobserwowałem naprawdę znaczne postępy językowe i społeczne w ciągu 40 minut od pierwszej dawki Bethanecolu, jakby naciśnięto przycisk.    
Bethanecol mógłby mieć taki natychmiastowy efekt albo jako silny stymulant trzustki albo działając na liczne receptory centralnego układu nerwowego.
Moje pierwsze wrażenie: dzieci, które zareagowały na sekretynę, mogą należeć do grupy dzieci reagujących pozytywnie na Bethanecol.
Cienkie tabletki Bethanecolu (10mg) można łatwo podzielić na dwie lub cztery części, aby zacząć od dawek 2.5 - 5 mg.

Musimy poinformować rodziców, ze nie stwierdzono czy stosowanie Bethanecolu w terapii dzieci przez dłuższy czas jest bezpieczne. Jeśli ważna częścią mechanizmu działania Bethanecolu jest poprawa trawienia i asymilacji składników odżywczych, to być może zapotrzebowanie na Bethanecol będzie z czasem słabnąć. (...)
Chciałbym podkreślić, ze uważamy, iż Bethanecol jest skuteczny, jeśli uprzednio podajecie dziecku tran (Cod liver oil) przez około 2 miesiące. Kirkman jest pierwszym dostawcą zapewniającym mnie, ze jego tran jest naturalny w 100%, bez żadnej ilości witaminy A - palmitate (palmitynian).

PROTOKÓŁ :

Kilka dni przed podaniem CLO dawajcie dziecku codziennie
     Witamina E 200 - 400 IU dziennie
     Witamina C  250- 1000 mg dwa razy dziennie
dodajcie tran (+ witamina E i C jak wyżej)
      2 - 5 lat 2500 IU witaminy A
      5 - 10 lat 3750 IU witaminy A
      > 10 lat - 5000 IU witaminy A

Zredukujcie witaminę A - palmitate (palmitynian)
Po dwóch miesiącach podawania tranu dodajcie Bethanecol, kontynuując tran.
      Dzieci poniżej 5 lat - zacznijcie od 2.5 mg Bethanecolu
      5 - 8 lat - zacznijcie od 5.0 - 7.5 mg Bethanecolu
      starsze dzieci - zacznijcie od 10 mg Bethanecolu

Podwyższajcie stopniowo dawkę obserwując efekty (maksymalna dawka 12.5 mg). Wielkość źrenic (staja się mniejsze) może pomoc w określeniu odpowiedniej dawki. Często pożądana jest druga dawka (po południu).

 
   1) O Bartusiu
   2) Autyzm
   3) Diagnoza/Dokumenty
   4) Rehabilitacja
   Alergie
   Aukcje ALLEGRO
   Autyzm - Nowinki!!!
   Autyzm w sieci
   Badania
   Bartus w mediach
   Coś dla ducha
   DELFINOTERAPIA
   Dieta w autyźmie
   Do ściagnięcia
   Dodatki do żywności
   DYSBIOZA JELITOWA
   Galeria
   Jak możesz pomóc?
   Kontakt
   Pasożyty
   Podziekowania
   Postępy w rozwoju
   Probiotyki
   PRZEPISY DIETETYCZNE
   Quantec
   Soda oczyszczona
   Srebro na ratunek
   STOWARZ. KONICZYNKA
   Terapia hiperbaryczna
   Terapia Johansena
   Turnus Pierwsze Słowo
   Uwaga na SZCZEPIONKI!!!
   Wirus odry a autyzm
   Witamina A a Autyzm
   Witamina B6 i Mg
   Witamina C
   Zatrucie RtęciąKsięga Gości Bartusia
 
Copyright ©2009 by Dorota Jakubiec
www.projektowaniestron.zafriko.pl