ratujbartusia / Terapia hiperbaryczna

Pomóż przez reklamę tej strony: Bannery

Jesteś:Gościem Bartusia:-)
Witamy Cię serdecznie!

 

Terapia hiperbaryczna - jest to metoda leczenia różnych chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach zwiększonego ciśnienia wytwarzanego w komorze hiperbarycznej.
W warunkach podwyższonego ciśnienia zawartość tlenu w organizmie gwałtownie wzrasta, między innymi dlatego, że tlen jest przenoszony nie tylko przez hemoglobinę, ale także rozpuszcza się w osoczu krwi.
Tlen podawany w atmosferze zwiększonego ciśnienia dyfunduje do niedotlenionych tkanek, posiada naturalne właściwości bakteriobójcze a także wypiera z połączeń z hemoglobiną trucizny - przede wszystkim tlenek węgla.
Efektem terapii tlenem hiperbarycznym jest szybkie gojenie się ran, ustępowanie obrzęków, lepsze przyjmowanie się przeszczepów skórnych, niwelowanie skutków zatrucia tlenkiem węgla oraz ograniczenie postępu zakażeń.
Terapia hiperbaryczna polega na codziennym pobycie pacjenta w komorze hiperbarycznej, podczas którego oddycha on 100% tlenem. Standardowo zabieg trwa 1,5 godziny, odbywa się raz dziennie - całkowita ilość zabiegów dla poszczególnych pacjentów wynosi od 5 do 60 i zależy od rozpoznanego schorzenia.

W tym roku (maj-czerwiec 2014)  odbyliśmy sesję w komorze hiperbarycznej wATAmed Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej w Warszawie.

Musieliśmy na 20 dni zakwaterować się w Warszawie żeby codziennie Bartuś wchodził na 90 minut do komory hiperbarycznej. Wchodził tam ze starszym bratem Konradem. Lubił tam przebywać, najwyraźniej terapia odpowiadała Jemu.
Obsługa w ATAmed była jak najbardziej profesjonalna. Z czystym sumieniem polecamy zabiegi w ośrodku.

Na chwilę obecną Bartuś ma bardzo dużo energii, wydaje więcej dźwięków, sylab i znacznie więcej rozumie.

Myślimy, że to pierwsze efekty po komorze... Na razie cierpliwie czekamy i planujemy już powtórkę za 3 miesiące w celu zwiększenia efektów terapii.Komora hiperbaryczna pomaga dzieciom z autyzmem

Amerykańcy naukowcy twierdzą, że terapia w komorze hiperbarycznej pomaga dzieciom cierpiącym na autyzm.

W badaniach brało udział 62 dotkniętych autyzmem dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat. Jak się okazało po 40 godzinach terapii tlenem hiperbarycznym, u małych pacjentów stwierdzono znaczną poprawę interakcji z otoczeniem, samokontroli i możliwości utrzymania kontaktu wzrokowego.

- Nie mówimy oczywiście o wyleczeniu, ale o poprawie pewnych elementów zachowania, niektórych funkcji i jakości życia autystycznych dzieci - mówi dr Dan Rossignol z International Child Development Resource Centre na Florydzie.

Terapia tlenem hiperbarycznym polega na poddaniu pacjenta działaniu tlenu o podwyższonym ciśnieniu. Chory zamykany jest w komorze hiperbarycznej, która jest podobna do komory dekompresyjnej, w której leczy się płetwonurków. W komorze stopniowo zwiększa się ciśnienie, zwykle do 2,5 raza wyższej wartości niż wynosi ciśnienie atmosferyczne, po czym przez specjalne maski podaje się pacjentom czysty tlen. Podany w ten sposób gaz sprawia, że dużo łatwiej rozpuszcza się we krwi i osoczu, dzięki czemu do tkanek dociera go dużo więcej niż w normalnych warunkach.

W ten sposób poprawia się krążenie krwi, a organizmowi łatwiej jest zwalczać zakażenia i stany zapalne. W komorach hiperbarycznych leczy się najciężej gojące się rany oraz likwiduje skutki zatrucia tlenkiem węgla.

W Polsce taki rodzaj terapii stosuje pięć ośrodków: w Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Siemianowicach Śląskich i Łodzi.

Do badań dotkniętych autyzmem dzieci, naukowcy podeszli bardzo ostrożnie. Ciśnienie w komorze zwiększyli do zaledwie 1,3 atm, czyli do wartości niewiele większej od ciśnienia atmosferycznego, a dokładnie takiej, jaką uzyskuje się w samolotach tuż przed startem. Do oddychania podano dzieciom zbliżoną składem do powietrza mieszankę gazową z nieco podwyższoną, 24-procentową zawartością tlenu. Po 40 sesjach okazało się, że u 80 proc. pacjentów nastąpiła poprawa, przy czym stan 30 proc. polepszył się bardzo znacząco.

Powodem poprawy przy takiej terapii może być zmniejszenie stanu zapalnego i usprawnienie przepływu tlenu w mózgu. Zwiększenie stężenia tego gazu w organizmie może również skutkować szybszą regeneracją tkanek oraz usprawnieniem mechanizmu naprawy genów.

- Następnym krokiem będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie, którzy pacjenci reagują na leczenie. Trzeba również ustalić, jak długo powinna trwać terapia. No i potwierdzić uzyskane przez nas wyniki – mówi dr Rossignol.

/żródło: http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Komora-hiperbaryczna-pomaga-dzieciom-z-autyzmem,5500,11.html/


 
   1) O Bartusiu
   2) Autyzm
   3) Diagnoza/Dokumenty
   4) Rehabilitacja
   Alergie
   Aukcje ALLEGRO
   Autyzm - Nowinki!!!
   Autyzm w sieci
   Badania
   Bartus w mediach
   Coś dla ducha
   DELFINOTERAPIA
   Dieta w autyźmie
   Do ściagnięcia
   Dodatki do żywności
   DYSBIOZA JELITOWA
   Galeria
   Jak możesz pomóc?
   Kontakt
   Pasożyty
   Podziekowania
   Postępy w rozwoju
   Probiotyki
   PRZEPISY DIETETYCZNE
   Quantec
   Soda oczyszczona
   Srebro na ratunek
   STOWARZ. KONICZYNKA
   Terapia hiperbaryczna
   Terapia Johansena
   Turnus Pierwsze Słowo
   Uwaga na SZCZEPIONKI!!!
   Wirus odry a autyzm
   Witamina A a Autyzm
   Witamina B6 i Mg
   Witamina C
   Zatrucie RtęciąKsięga Gości Bartusia
 
Copyright ©2009 by Dorota Jakubiec
www.projektowaniestron.zafriko.pl