ratujbartusia / DELFINOTERAPIA

Pomóż przez reklamę tej strony: Bannery

Jesteś:Gościem Bartusia:-)
Witamy Cię serdecznie!

 

hr6x.jpg

Udało nam się w tym roku także wyjechać na delfinoterapię do Chmielnika na Ukrainę (01-13.07.2013).

Dziękujemy Wszystkim, którzy nam pomogli. Bartuś był bardzo szczęśliwy ze spotkania z delfinkami.

Filmy na facebooku:

https://www.facebook.com/photo.php?v=517782141609818

https://www.facebook.com/photo.php?v=517779661610066&set=vb.100001341108669&type=3&permPage=1

Oto kilka fotek:

q38k.jpg

vnj9.jpg

ajou.jpg

i3jx.jpg

gd54.jpg

kt28.jpg

4map.jpg

masaż relaksujący  po kąpieli z delfinami


Rok poprzedni:

Terapia była organizowana w Chmielniku na Ukrainie i trwała 10 dni : od 02-11.08.2012r. Polegała na 15 min. sesjach dziecka z delfinem pod opieką i nadzorem trenera. Po czym był 10 min. masaż relaksujący.

Tutaj jest  krotki filmik: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=471845662836074&set=a.235127959841180.57556.100000319324993&type=1#!/malgorzata.chelstowska.9

Niesamowite przeżycie dla dziecka i rodziców. Jest to tak niebywały widok, że łzy się same cisną na policzki. Dziecko było kładzione poziomo na powierzchnię wody, a delfin podpływał od dołu i swoim noskiem dotykał chore miejsca w tyle głowy dziecka. Uczucie było niezbyt przyjemne, gdyż nie widać było zadowolenia u Bartusia. Ale był bardzo dzielny i zawsze wytrzymywał 15 min. (czasami płakał, ale leżał wytrwale). Prawdopodobnie jest to uczucie jakby "porażenie prądem" i czuje się przewodzenie ultradźwięków od delfina przez całe ciało. W basenie krytym były 2 delfiny:samiec i samica. Bartuś był pod opieką samicy. Delfinki były  radosne i szczęśliwe oraz bardzo cierpliwe do dzieciaków, bo reakcje dzieci  były różne.

Pierwsze efekty delfinoterapii powinny być już po miesiącu do pół roku. Zaleca się taką terapię conajmniej 3 razy w odstępach od pół do roku, żeby efekty były trwałe.

My, widzieliśmy efekty od razu. Bartuś już na drugi dzień był bardzo pobudzony, kręcił głową. W domu ma bardzo dużo energii i strasznie rozrabia.Gdzie wcześniej był niezbyt zainteresowany rozrabianiem. W ogóle nie widać u niego zmęczenia. Odwiedza miejsca, których wcześniej nie był zainteresowany. Zainteresował Jego rower. Chce na razie na nim siedzieć, ale to i tak dużo. Wcześniej nie był zainteresowany.

Cieszymy się, że to pozytywne objawy i czekamy na więcej.

Dziękujemy Ci Delfinku!!!

Do zobaczenia za rok.

 


Delfinoterapia obecnie jest zalecana przez lekarzy jako doskonałe leczenie wspomagające. W delfinariach rehabilitowane są osoby cierpiące na 80 różnych chorób zwłaszcza psychicznych, neurologicznych oraz onkologicznych. Aby terapia przyniosła rezultat pacjent musi odbyć co najmniej 10 seansów z delfinem. W naszym kraju delfinoterapia jest uznaną prawnie metodą rehabilitowania ludzi.

DELFINOTERAPIA - polega na zabawach dzieci z delfinami, w czasie, których mali pacjenci wykonują pod nadzorem fizjoterapeutów określone ćwiczenia ruchowe. W czasie tych zabaw wiązki ultradźwięków emitowane przez delfiny przenikają ludzkie ciało powodując drobne, pozytywne zmiany w zniszczonych komórkach. Delfiny ciekawi u człowieka wszystko, co odbiega od normy np. protezy czy też nowotwory i tam właśnie wysyłają swoje lecznicze wiązki. Podczas zabawy z delfinami zwiększa się też u człowieka wydzielanie endorfin, czyli hormonów produkowanych przez przysadkę mózgową. Endorfiny zmniejszają odczucie bólu, głodu, ułatwiają oddychanie, wpływają na termoregulację. Efekt terapii jest rewelacyjny zwłaszcza u dzieci cierpiących na autyzm. Maluchy, które nie potrafiły wypowiedzieć ani jednego słowa po takiej rehabilitacji rozmawiają, czytają i reagują na otoczenie.

Na świecie działaja kilka osrodków rehabilitacyjnych z delfinami m.in. na Ukrainie, w Turcji, Iraku, USA.

Delfinarium w Sewastopolu

Ludmiła Łukina (wybitny znawca delfinoterapi): Gosudarstwiennoje Okeanarium Ludmilla Lukina, 99-24 Sewastopol Kozacza Buchta, ul. Epronowska 7, faks: 00 380 692 242 309

Delfinarium w Jałcie

Delfinarium funkcjonuje od kilkunastu lat. Posiada basen o głębokości 6 m zaadoptowany do potrzeb tej placówki. Obecnie żyją w nim trzy delfiny butlonose oraz dwa, bardzo duże, białe walenie tzw. bieługi pochodzące z Morza Północnego. Od pewnego czasu jest tam w oddzielnej części foka.
Od 2 lat delfinarium kontynuując swoją podstawową rolę rozrywkową - pokazy dla publiczności, pełni w wydzielonym akwenie funkcję kliniki delfinów, leczącej delfiny kontuzjowane w Morzu Czarnym np. z powodu zaplatania w sieci rybackie


 
 
   1) O Bartusiu
   2) Autyzm
   3) Diagnoza/Dokumenty
   4) Rehabilitacja
   Alergie
   Aukcje ALLEGRO
   Autyzm - Nowinki!!!
   Autyzm w sieci
   Badania
   Bartus w mediach
   Coś dla ducha
   DELFINOTERAPIA
   Dieta w autyźmie
   Do ściagnięcia
   Dodatki do żywności
   DYSBIOZA JELITOWA
   Galeria
   Jak możesz pomóc?
   Kontakt
   Pasożyty
   Podziekowania
   Postępy w rozwoju
   Probiotyki
   PRZEPISY DIETETYCZNE
   Quantec
   Soda oczyszczona
   Srebro na ratunek
   STOWARZ. KONICZYNKA
   Terapia hiperbaryczna
   Terapia Johansena
   Turnus Pierwsze Słowo
   Uwaga na SZCZEPIONKI!!!
   Wirus odry a autyzm
   Witamina A a Autyzm
   Witamina B6 i Mg
   Witamina C
   Zatrucie RtęciąKsięga Gości Bartusia
 
Copyright ©2009 by Dorota Jakubiec
www.projektowaniestron.zafriko.pl