ratujbartusia / 1) O Bartusiu

Pomóż przez reklamę tej strony: Bannery

Jesteś:Gościem Bartusia:-)
Witamy Cię serdecznie!

 

O Bartusiu....

Bartuś urodził się 29 kwietnia 2006 r. w 37 tyg .ciąży poprzez cesarskie cięcie. Po porodzie trwającym 10 minut , otrzymał 10 punktow ,w skali APGAR. Ważył 4200 kg, 59 cm dł. W szpitalu przeszedł żółtaczkę fizjologiczną, po czym został wypisany do domu jako zdrowe niemowlę.

Rozwój Bartusia przebiegal prawidłowo do ukończenia przez niego 18 miesięcy. Przestał reagować na imię, nie zauważał innych ludzi, zwierząt, zamknął się na świat zupełnie. Zachowywał się jakby nie słyszał. Przestał w ogóle mówić. Wcześniej sylabizował: ma-ma, ta-ta, ba-ba.

Wtedy to lekarz pediatra skierował go na badanie słuchu, wzroku oraz zrobienie tomografii komputerowej głowy. Na szczęście badania wyszły w normie.

Następnie skierowano Bartusia do lekarza neurologa, który stwierdził, że każde dziecko rozwija się swoim tempem, a chłopcy z reguły później niż dziewczynki. Został przepisany lek Notroopil, który miał korzystnie wpłynąć na rozwój mózgu . Niestety zachowanie dziecka stopniowo zaczęło się pogarszać. Stał się bardziej pobudzony i agresywny. Zaczął się dziwnie bawić, kręcił zabawkami, obracał się wokół własnej osi nawet przez kilka minut. Zachowywał się wtedy jakby wpadał w trans, nie reagował na nic. Przestał się przytulać, dawać buziaki, podawać dłoni na „cześć”, robić „ pa-pa”. Na własną rękę odstawiliśmy lek i zaczęliśmy intensywne poszukiwania specjalisty. Na początku dużą skarbnicą wiedzy był internet, a zwłaszcza forum rodziców www.dzieci.org.pl. Wówczas  zaczęliśmy przypuszczać, że nasze dziecko może chorować na autyzm.

Naszym największym problemem jest to, że mieszkamy w małym miasteczku, gdzie brak odpowiednich lekarzy, którzy mieliby wiedzę na temat autyzmu.

Dzięki pewnej pani psycholog pojechaliśmy do Ośrodka „Dać szansę” w Białymstoku, gdzie specjaliści: psycholog, pedagog, logopeda, psychiatra orzekli, iż jest za wcześnie na stawianie diagnozy autyzmu. Zdania były podzielone. Ostatecznie wydano tylko opinię psychologiczną - opóźniony rozwój psychoruchowy z przejawem cech autystycznych. Zalecono szukanie terapeutów u siebie w miejscu zamieszkania specjalizujących się w programie wczesnego wspomagania rozwoju. Tak też uczyniliśmy. Było ciężko ze znalezieniem doświadczonych w tym kierunku ludzi, ale kto szuka ten znajdzie.

Bartuś zaczął uczęszczać na terapię w miejscowych przedszkolach oraz na zajęcia prywatne z neurologopedą i psychologiem.

Dzięki rodzicom z wspomnianego wyżej forum zrobiliśmy synkowi badanie włosa w Biomolu.

Prawie równocześnie,  tj. w styczniu 2009 r. polecono nam (podobno dobrego i doświadczonego specjalistę) pod kątem leczenia medycznego – dr M. Cubałę-Kucharską z Warszawy. Jest to lekarz specjalizujący się w leczeniu DAN (Defeat Autism Now – Pokonać Autyzm Teraz!).  Polega ono na leczeniu wszystkich aspektów medycznych choroby. Odbywa to się zazwyczaj poprzez ustalenie diety, suplementacji, chelatacji oraz intensywnej terapii psychologicznej i logopedycznej.

Kolejnym krokiem  było orzeczenie niepełnosprawności dla Bartusia ( do 2012 r.). Pomogło to nam przy  założeniu subkonta w fundacji oraz przyznano nam dodatkowe "parę groszy" od naszego państwa. 

Z uwagi na to, iż jest to kropla w morzu potrzeb szukamy pieniążków na leczenie poprzez apele do ludzi dobrej woli i podatników, którzy zechcieliby przekazać 1% swojego podatku na leczenie naszego kochanego synka. Głęboko wierzymy, że uda nam się zburzyć wysoki i gruby mur dzielący Bartusia z rzeczywistością. 

 

Rodzice Bartusia

 

 
   1) O Bartusiu
   2) Autyzm
   3) Diagnoza/Dokumenty
   4) Rehabilitacja
   Alergie
   Aukcje ALLEGRO
   Autyzm - Nowinki!!!
   Autyzm w sieci
   Badania
   Bartus w mediach
   Coś dla ducha
   DELFINOTERAPIA
   Dieta w autyźmie
   Do ściagnięcia
   Dodatki do żywności
   DYSBIOZA JELITOWA
   Galeria
   Jak możesz pomóc?
   Kontakt
   Pasożyty
   Podziekowania
   Postępy w rozwoju
   Probiotyki
   PRZEPISY DIETETYCZNE
   Quantec
   Soda oczyszczona
   Srebro na ratunek
   STOWARZ. KONICZYNKA
   Terapia hiperbaryczna
   Terapia Johansena
   Turnus Pierwsze Słowo
   Uwaga na SZCZEPIONKI!!!
   Wirus odry a autyzm
   Witamina A a Autyzm
   Witamina B6 i Mg
   Witamina C
   Zatrucie RtęciąKsięga Gości Bartusia
 
Copyright ©2009 by Dorota Jakubiec
www.projektowaniestron.zafriko.pl